Despre Dandi Kids

Misiunea noastra

Misiunea noastra este sa daruim educatie intr-un mediu cald si armonios, pe care copiii si parintii lor sa-l simta ca fiind a doua casa.

Viziunea noastra

Stim ca orice copil invata mai bine atunci cand se afla intr-un mediu cald si plin de iubire. Viziunea noastra este aceea ca oferim copiilor o a doua casa, vom crea si contextul optim pentru cea mai buna educatie asa incat ei sa plece la scoala increzatori, educati si cu rezervorul plin de iubire.

La Dandi Kids oferim copilului tău servicii educationale excelente, conform curriculumului de specialitate pentru formarea si educarea copiilor si obținerea treptată a unei autonomii personale, pregătirea pentru școală și pentru viața socială.

Mai mult, oferim șanse de integrare cu succes în ciclul primar tuturor copiilor care ne trec pragul, printr-un proces educațional desăvârșit, dar în funcție de particularitățile de vârstă și individuale ale copiilor.

Valorile sunt pentru noi un stil de viață.  Suntem prietenii tuturor copiilor cu vârste cuprinse între 18 luni și 6 anișori.

Dedicație în educare. Ajutor și încurajare. Ne adaptăm în funcție de copilul tău. Îi creăm cadrul pentru a se dezvolta, pentru a avea inițiative și pentru a înțelege cât mai corect ce se întâmplă în jurul lui.

Viață sănătoasă. Copilul tău mănâncă sănătos, face sport, zburdă în aer curat și este supravegheat si format in permanenta de catre cadre didactice spacializate.

BENEFICII

Autorizare MEN și spatii adaptate necesităților de vârstă și activitate;

Program educațional bazat atât pe programa MEN, cât și pe activități practice care încurajează dezvoltarea personalității complexe individuale a prescolarului

Certificarea conformitatii cu normele de sanatate publica pentru obiectivul GRADINITA;

Autorizatia sanitara de functionare pentru obiectivul CABINET MEDICAL GRADINITA;

Nivele de educatie

Grupele sunt impartite pe patru categorii de varsta astfel:

Grupa mini – pentru copii cu varsta cuprinsa intre 2 si 3 ani

Grupa mica – pentru copii cu varsta cuprinsa intre 3 si 4 ani

Grupa mijlocie – pentru copii cu varsta cuprinsa intre 4 si 5 ani

Grupa mare – pentru copii cu varsta cuprinsa intre 5 si 6 ani

In cazuri speciale se pot accepta copii la grupa mini sub varsta minima daca adaptabilitatea si gradul de independenta este corespunzator. Pentru mai multe detalii contactati personalul gradinitei. Grupele sunt de maxim 15 copii.

Activitatii Dandi Kids

Educarea si stimularea limbajului;

Activitati matematice;

Cunoasterea mediului;

Activitati artistico-plastice;

Educatie muzicala;

Educatie fizica;

Educatie pentru societate.

ACTIVITATI OPTIONALE

Actorie;

Arte martiale;

Balet;

Dezvoltare personala;

Bune maniere

Cum EVOLUAM LA DANDIKIDS

Dandi Kids aplica cu consecventa formele de evaluare propuse prin documentele scolare si curriculare: evaluari initiale, sumative, evaluari nationale prevazute de noua lege a educatiei.

La sfarsitul fiecarui an scolar, parintii primesc portofoliul personal de evaluare al copilului, ce cuprinde si o descriere riguroasa a progresului scolar al acestuia in termeni de comportamente si competente dovedite in timpul activitatilor scolare, precum si o caracterizare din partea consilierului psihopedagog.

La finalul fiecarui modul al cursului optional ales, parintii primesc o evaluare a evolutiei copilului.

Our Team
Mike

Jessica

John

Comunicarea cu parintii
Kinderpedia

Aplicatie online prin intermediul careia parintii primesc in timp real informatii despre parcursul zilnic al copilului (participarea la activitati, meniu, activitati extrascolare, etc)

Lectii deschise

Pentru a observa comportamentul elevilor la clasa si progresul scolar, parintii sunt invitati sa asiste la activitatile zilnice. Cu aceasta ocazie, copiii au posibilitatea de a-si pune in valoare calitatile, de a le arata parintilor cat sunt de activi la ore

INTALNIRI CU PARINTII

Parintii pot solicita o intalnire cu cadrele didactice si directorul scolii ori de cate ori doresc sa obtina informatii si lamuriri legate de viata scolara a copilului

Serbari

Anul scolar are doua serbari, cea de Craciun si cea de final de an unde parintii sunt invitati alaturi de copii pentru a petrece impreuna.

ALIMENTATIA

Mancarea este gatita intotdeauna in aceeasi zi, din cele mai proaspete ingrediente si din materie prima obtinuta de la furnizori avizati.

Meniul este creat si verificat de catre un medic nutritionist.

Avem grija ca mancarea sa contina o abundenta de fructe si legume proaspete.

Regulile noastre sunt:

• Nu se folosesc adaosuri alimentare si potentatoare de gust
  • Nu folosim mezeluri;
  • Nu folosim prajeli, alimentele sunt gatite prin coacere sau fierbere
EXCURSII ANUALE

Gradina Zoologica, Gradina Botanica, Ferma Animalelor, Casa Comana, Ograda bunicilor, Muzeul simturilor, Oraselul cunoasterii, Plimbare cu vaporasul Herastrau, plimbare parc IOR

GRADINIDA DANDI KIDS SECTOR 1

Strada Dumitru Zosima, nr 37, Sector 1, Zona Domenii

GRADINIDA DANDI KIDS SECTOR 3

Strada Rasovita, nr. 18, Sector 3, Zona Baba Novac – Titan

Privacy Settings
Consent to display content from Youtube